Fakültemiz Hakkında


TARİHSEL GELİŞİM

     Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu kurulması; Milli Eğitim Bakanlığının 20/05/2009* tarihli ve 15627 sayılı yazısı üzerine 28/03/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30. maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 27.05.2009 tarihinde kararlaştırılmıştır.

        Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, beden eğitimi ve spor alanında verimli sistemlerin tasarlanması, gelişen spor teknolojisinin spor alanında kullanımının sağlanması,spor bilimcilerinin yetiştirilmesi ve ülke genelinde beden eğitimi ve sporun geliştirilmesini ve yönetimini sağlayacak nitelikli eleman yetiştirecek dört yıllık program sunan bir fakültedir.

Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulumuz 2018 yılında Spor Bilimleri Fakültesi olmuştur.

MİSYON

Fakültemiz; Atatürk ilkeleri çerçevesinde, aklın ve bilimin üstünlüğü doğrultusunda teknolojik atılımları yakından takip ederek sürekli gelişimi benimsemiş olup;  spor bilimleri ve teknolojisi alanında diğer üniversiteler ile işbirliği ve bilgi alışverişi çerçevesinde, bilimsel yollarla elde ettiği bilgi ve becerileri uygulamaya yansıtabilen çağdaş ve dinamik eğitim kadrosuyla beden eğitimi ve spor öğretmeni, antrenör, spor yöneticisi ve rekreasyon uzmanı yetiştirmeyi hedeflemektedir.

VİZYON

Çağdaş öğretim teknikleri çerçevesinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni, Antrenör yetiştiren ve Spor Bilimleri alanlarında öncü bilimsel araştırmalar gerçekleştiren bir kurum olmak

DEĞERLER

  • Bilimsellik
  • Gelişim
  • İşbirliği
  • Liderlik
  • Saygı
  • Bütünlük
  • Etkinlik

 

ÖNE ÇIKAN TEKNİK OLANAKLAR

Fakültenin Kullanımına Açık, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne Ait Spor Salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Cimnastik Salonu, Kondisyon Salonu, Egzersiz Fizyolojisi Laboratuvarı, Konferans Salonu

ÖNE ÇIKAN EĞİTİM PROGRAMLARI

Erasmus + ve Farabi Değişim Programları